KK= Kirkonkylän koulu
SU = Suur-Miehikkälän koulu

T 1-2 lk, 60 m

1) Kerttu Vanhala, SU, 10.63, 2) Essi Peltola, SU, 10.94, 3) Pihla Perilä SU, 11.47,
4) Aino Rasi, KK, 11.73, 5) Ronja Mutku, SU, 12.32, 6) Anni Korpela, SU, 12.56,
7) Anastasia Moiseeva, KK, 12.74, 8) Annika Metsämuuronen, KK, 12.83, 9) Siiri Karhu, KK, 12.91,
10) Anni Oikarinen, KK, 13.14, 11) Sofia Harju, KK, 13.23, 12) Iina Kiviharju KK, 13.86,
13) Henna Kataikko SU, 14.90, 14) Saana Tilli KK, 15.04

T 1-2 lk, pituushyppy

1) Pihla Perilä, SU, 272, 2) Essi Peltola SU, 270, 3) Kerttu Vanhala, SU, 265,
4) Aino Rasi, KK, 240, 5) Anni Korpela, SU, 219, 6) Siiri Karhu, KK, 217, 7) Ellen Kimmo, SU, 199,
8) Anni Oikarinen, KK, 192, 9) Sofia Harju, KK, 181, 10) Anastasia Moiseeva, KK, 176,
11) Iina Kiviharju, KK, 148, 12) Emma Rautamies, KK, 135, 13) Saana Tilli, KK, 135,
14) Henna Kataikko, SU, 133

T 1-2 lk, pallonheitto

1) Pihla Perilä, SU, 18,88, 2) Essi Peltola, SU, 17.44, 3) Annika Metsämuuronen, KK, 13,47,
4) Kerttu Vanhala, SU, 12,85, 5) Anni Oikarinen, KK, 8,98, 6) Saana Tilli, KK, 8,97,
7) Anastasia Moiseeva, KK, 7,70, 8) Iina Kiviharju, KK, 7,48, 9) Sofia Harju, KK, 6,78,
10) Henna Kataikko, SU, 5,82, 11) Siiri Karhu, KK, 5,40

P 1-2 lk, 60 m

1) Vilho Vanhala, KK, 10.92, 2) Veka Saukkonen, KK, 12.18, 3) Elias Harju, KK, 12.66,
4) Veeti Turu, KK, 13.06, 5) Jere Pärtty, KK, 14.12

P 1-2 lk, pituushyppy

1) Vilho Vanhala, KK, 265, 2) Sampo Stolt, KK, 255, 3) Elia Laherto, KK, 254, 4) Tuukka Hyytinen, KK, 251,
5) Veka Saukkonen, KK, 250, 6) Elias Harju, KK, 200, 7) Veeti Turu, KK, 194, 8) Jere Pärtty, KK, 162

P 1-2 lk, pallonheitto

1) Elias Harju, KK, 17,27, 2) Vilho Vanhala, KK, 14,95, 3) Veka Saukkonen, KK, 14,71,
4) Tuukka Hyytinen, KK, 14,27, 5) Elias Laherto, KK, 13,89, 5) Sampo Stolt, KK, 13,89,
7) Jere Pärtty, KK, 13,81, 8) Veeti Harju, KK, 9,27

T 3-4 lk, 60 m

1) Veera Räsänen, SU, 10.89, 2) Peppi Stolt, KK, 11.35, 3) Minnea Nikunen, KK, 11.82,
4) Moona Metsämuuronen, KK, 11.87

T 3-4 lk, pituushyppy

1) Peppi Stolt, KK, 293, 2) Minea Nikunen, KK, 258, 3) Venla Tilli, KK, 252,
4) Moona Metsämuuronen, KK, 235, 5) Inka Tilli, KK, 230, 6) Ilona Rasi, KK, 228, 7) Ella Vauhkonen, KK, 224

T 3-4 lk, junnukeihäs (350 g)
1) Ilona Rasi, KK, 10,22, 2) Peppi Stolt, KK, 8,71, 3) Venla Tilli, KK, 6,47, 4) Ella Vauhkonen, KK, 6,19

P 3-4 lk, 60 m

1) Anton Hostikka, KK, 10.81, 2) Onni Pekkanen, SU, 11.06, 3) Kaapo Turu, KK, 11.07,
4) Nikita Moiseev, KK, 11.14, 5) Tomas Harju, KK, 11.21, 6) Jone Pesu, SU, 11.58,
7) Atte Hyytinen, KK, 11.81, 8) Tuomas Korpela, SU, 12.04, 9) Veeti Husu, KK, 12.16,
10) Veeti Peltola, SU, 12.50, 11) Unto Harju, SU, 12.70, 12) Toma Saukkonen, KK, 13.50

P 3-4 lk, pituushyppy

1) Kaapo Turu, KK, 298, 2) Nikita Moiseev, KK, 292, 3) Anton Hostikka, KK, 286,
4) Tomas Harju, KK, 283, 5) Onni Pekkanen, SU, 276, 6) Atte Hyytinen, KK, 255,
7) Veeti Peltola, SU, 240, 8) Tuomas Korpela, SU, 240, 9) Eetu Seuri, SU, 235,
10) Teemu Takanen, SU, 232, 11) Saku Korpela, SU, 225, 12) Toma Saukkonen, KK, 198,
13) Eetu Rautamies, KK, 168

P 3-4 lk, kuulantyöntö (2,0 kg)

1) Teemu Takanen, SU, 6,16, 2) Atte Hyytinen, KK, 5,40, 3) Tuomas Korpela, SU, 4,89,
4) Nikita Moiseev, KK, 4,85, 5) Veeti Peltola, SU, 4,59, 6) Eetu Rautamies, KK, 4,22,
7) Onni Pekkanen, SU, 3,99, 8) Toma Saukkonen, KK, 3,93, 9) Saku Korpela, SU, 3,26

T 5-6 lk, 60 m

1) Venla Ukkola, KK, 9.75, 2) Pinja Peltola, KK, 10.31, 3) Siiri Vanhala, SU, 10.45,
4) Tanja Derendiajeva, SU, 10.62, 5) Namthip Phingphanpong, KK, 10.64,
6) Milla Rajaniemi, KK, 10.67, 7) Beeda Ceder, SU, 10.80, 8) Noora Nikunen, KK, 10.87,
9) Veronika Korotun, KK, 11.26, 10) Elisa Nurmela, SU, 11.29, 11) Mea Vauhkonen, KK, 11.50,
12) Jadena Pesu, SU, 11.75, 13) Iisa-Stiina Piispa, KK, 12.00, 14) Pihla Pärtty, KK, 12.31,
15) Nella Laherto, KK, 12.60, 16) Aamu Varma, SU, 14.05

T 5-6 lk, 600 m

1) Iita Räsänen, SU, 2.14, 2) Venla Ukkola, KK, 2.25, 3) Namthip Phingphanpong, KK, 2.25,27
4) Noora Nikunen, KK, 2.31, 5) Pinja Peltola, KK, 2.33, 6) Milla Rajaniemi, KK, 2.39

T 5-6 lk, pituushyppy

1) Venla Ukkola, KK, 323, 2) Milla Rajaniemi, KK, 323, 3) Iita Räsänen, SU, 320,
4) Namthip Phinghanpong, KK, 318, 5) Pinja Peltola, KK, 316, 6) Mira Ranta, SU, 305,
7) Siiri Vanhala, SU, 304, 8) Veronika Korotun, KK, 297, 9) Tanja Derendiajeva, KK, 289,
10) Noora Nikunen, KK, 288, 11) Elisa Nurmela, SU, 267, 12) Mea Vauhkonen, KK, 262,
13) Jenni Aho, SU, 260, 14) Pihla Pärtty, KK, 242, 15) Aamu Varma, SU, 224, 16) Nella Laherto, KK, 198

T 5-6 lk, keihäänheitto (400 g)

1) Minna Enqvist, KK, 13,44, 2) Mira Ranta, SU, 12,89, 3) Noora Nikunen, KK, 12,06,
4) Veronika Korotun, KK, 11,82, 5) Tanja Derendiajeva, KK, 11,49, 6) Pinja Peltola, KK, 10,60,
7) Milla Rajaniemi, KK, 9,40, 8) Aamu Varma, SU, 8,47

P 5-6 lk, 60 m

1) Jesse Kirppu, KK, 10.17, 2) Atte Seppälä, KK, 10.25, 3) Elias Kimmo, SU, 10.50,
4) Jimi Tuominen, KK, 11.41, 5) Juuso Salmela, KK, 11.56, 6) Panu Kiviharju, KK, 11.57,
7) Santeri Mutku, SU, 11.75, 8) Aleksi Westman, SU, 11.92, 9) Aatu Harju, SU, 12.13,
10) Elias Rouhivuori, SU, 12.21, 11) Aleksi Metsämuuronen, KK, 12.25

P 5-6 lk, 600 m

1) Atte Seppälä, KK, 2.20, 2) Jesse Kirppu, KK, 2.25,25, 3) Elias Kimmo, SU, 2.25,40,
4) Juuso Salmela, KK, 2.40, 5) Georgi Mironenko, KK, 2.42, 6) Panu Kiviharju, KK, 2.44

P 5-6 lk, korkeushyppy

1) Elias Kimmo, SU 2) Panu Kiviharju, KK 3) Georgi Mironenko, KK

P 5-6 lk, kuulantyöntö (3,0 kg)

1) Elias Kimmo, SU, 6,50, 2) Elias Rouhivuori, SU, 6,40, 3) Jesse Kirppu, KK, 6,33,
4) Aatu Harju, SU, 5,87, 5) Markus Rouhivuori, SU, 5,77, 6) Jimi Tuominen, KK, 5,37,
7) Nuutti Liikkanen, SU, 4,96, 8) Vilho Arminen, SU, 4,83, 9) Atte Seppälä, KK, 4,70,
10) Panu Kiviharju, KK, 4,40

Viestit 1-6 lk (12 x 175)

1) Salamat, SU, 7.04
2) Turbot, KK, 7.07
3) Monsterit, KK, 7.39

Haminan ja Virolahden koululaisten yleisurheilukilpailut eli koulujenväliset on kilpailtu. Tulokset:

Hamina

T9 60m: 1) Nella Lemström 9,54, 2) Aada Harju 9,71, 3) Ilona Ihalainen 10,07, 4) Mimmi Piispa 10,39, 5) Emilia Muukka 10,40, 6) Sara Kujala 10,56, 7) Krista Anttila 10,58, 8) Jenina Tynkkynen 10,64, 9) Nea Väisänen 10,82, 10) Minea Kontinen 10,93, 11) Sofia Rantanen 10,96, 12) Amanda Kivelä 11,06, 13) Aino Haimi 11,39, 14) Tuuli Viljakainen 11,76, 15) Nea Klaavu 12,53

T9 Pituus: 1) Emilia Muukka 3,95, 2) Nella Lemström 3,51, 3) Katariina Tasa 3,35, 4) Aada Harju 3,23, 5) Amanda Kivelä 3,00, 6) Krista Anttila 2,96, 7) Venla Tulla 2,89, 8) Monica Mikkola 2,88, 9) Mimmi Piispa 2,86, 10) Janni Anttila 2,67, 11) Sofia Rantanen 2,59, 12) Julia Mytty 2,58, 13) Tuuli Viljakainen 2,36, 14) Nella Vanhala 2,34, 15) Sanni Kelkka 2,26.

T9 Kuula: 1) Monica Mikkola 5,50, 2) Katariina Tasa 5,34, 3) Christina Carlsen 5,30, 4) Minea Kontinen 5,16, 5) Miiju Leppämäki 5,15, 6) Venla Tolvanen 4,53, 7) Victoria Kiprusheva 4,40, 8) Kiira Rokka 4,34, 9) Jessica Malmi 3,80, 10) Sanni Kelkka 3,50, 11) Nea Klaavu 3,39.

P9 60m: 1) Niko Hallikainen 9,58, 2) Lenni Halkola 9,85, 3) Miro Aatola 10,08, 4) Miika Lanki 10,10, 5) Eeli Kallio 10,33, 6) Vertti Niemi 10,50, 7) Julius Suurnäkki 10,58, 8) Aleksanteri Wichmann 10,65, 9) Antti Pälli 10,67, 10) Niko Jaakkola 11,11, 11) Peetu Unger 11,13, 12) Roope Rokka 11,64, 13) Akseli Stenroth 12,14.

P9 Pituus: 1) Niko Hallikainen 3,59, 2) Miika Lanki 3,40, 3) Ilari Tepponen 3,23, 4) Onni Salovirta 3,15, 5) Eeli Kallio 3,06, 6) Niko Jaakkola 2,83, 7) Robert Sinelnikov 2,82, 8) Leevi Korhonen 2,68, 9) Roope Rokka 2,64, 10) Teo Peju 2,62, 11) Peetu Unger 2,58, 12) Poju Peri 2,40.

P9 Kuula: 1) Nikita Riattel 6,10, 2) Aaro Mielonen 6,04, 3) Vili Kouki 5,79, 4) Valtteri Aho 5,72, 5) Onni Helminen 5,54, 6) Antti Pälli 5,49, 7) Robert Sinelnikov 5,26, 8) Jimi Holttinen 4,75, 9) Tuomas Lautala 4,47.

T11 60m: 1) Venla Hauhia 9,07, 2) Malin Kallio 9,36, 3) Eveliina Parviainen 9,46, 4) Aava Hytti 9,52, 5) Tuuli Kriktilä 9,60, 5) Pinja Pasi 9,60, 7) Saana Pellinen 9,90, 8) Aava Laine 9,94, 9) Tessa Ihalainen 10,12, 10) Sara Kettunen 10,17, 11) Sofia Österholm 10,66, 12) Marianne Junkkari 11,09, 13) Viivi Uusiheimala 11,10.

T11 1000m: 1) Maria Tasa 3.44,60, 2) Tuuli Kriktilä 4.05,60, 3) Celina Hellberg 4.08,50, 4) Oona Jaakkola 4.11,80, 5) Tiitu Takanen 4.17,10, 6) Lisandra Sinka 4.28,80, 7) Nea Nurmela 4.31,60, 8) Senja Koivu 4.37,40, 9) Emma Vanhala 4.41,20.

T11 Pituus: 1) Venla Hauhia 4,02, 2) Pinja Pasi 3,64, 3) Eveliina Parviainen 3,51, 4) Roosa Kuparinen 3,48, 5) Inka Hovi 3,46, 6) Saana Pellinen 3,40, 7) Aava Hytti 3,31, 8) Aava Laine 3,27, 9) Senni Teikari 3,09, 10) Lotta Andrejev 3,07, 11) Jessiina Tynkkynen 3,05, 12) Alisa Keisa 2,98, 13) Hilma Savolainen 2,93, 14) Hertta Laitila 2,81, 15) Sofia Österholm 2,72, 16) Viivi Uusiheimala 2,63.

T11 Kuula: 1) Maria Tasa 7,49, 2) Alisa Keisa 7,36, 3) Roosa Lankanen 6,89, 4) Ilona Lehtola 6,69, 5) Aada Salminen 6,65, 6) Tii Huttunen 6,50, 7) Minja Tuononen 6,15, 8) Jade Tolvanen 6,08, 9) Alisa Shutava 5,97, 10) Karoliina Vapalahti 5,96, 11) Mirella Ukkola 5,92, 12) Nea Ukkola 5,74, 13) Amanda Päärni 5,67, 14) Miisa Eerola 5,65, 15) Hertta Niemelä 5,51, 16) Kati Kyötikki 5,15.

P11 60m: 1) Rasmus Kaitainen 9,08, 2) Elmeri Muukka 9,41, 3) Miika Häkkinen 9,43, 4) Paavo Husu 9,54, 5) Mikko Husu 9,55, 6) Kimi Boman 9,72, 7) Viljami Hyvönen 9,75, 8) Pyry Seppälä 9,77, 9) Reima Pakkanen 9,79, 10) Roope Joukainen 9,85, 11) Eemiel Hovi 9,90, 12) Leevi Järvinen 9,92, 13) Sisu Hakulinen 9,97, 14) Kasper Suviranta 10,00, 15) Jaakko Kauppinen 10,03, 16) Sisu Tyni 10,12.

P11 1000m: 1) Anton Vainio 3.31,70, 2) Niklas Hirvilahti 3.31,80, 3) Pyry Seppälä 3.50,30, 4) Paavo Husu 3.51,70, 5) Sisu Tyni 3.52,10, 6) Patrik Somervuori 3.53,10, 7) Reima Pakkanen 4.00,70, 8) Joona Nikki 4.07,60.

P11 Pituus: 1) Rasmus Kaitainen 3,78, 2) Nicolas Hölsä 3,76, 3) Elmeri Muukka 3,75, 4) Kimi Boman 3,75, 5) Eemiel Hovi 3,68, 6) Niklas Hirvilahti 3,63, 7) Mikko Husu 3,58, 8) Aleksanteri Lindeman 3,50, 9) Miska Dufva 3,47, 10) Benjamin Sykkö 3,46, 11) Viljami Hyvönen 3,43, 12) Henry Kolsi 3,37, 13) Eino Rahnasto 3,26, 14) Veeti Pylkkö 3,19, 15) Joona Nikki 3,14, 16) Roope Hänninen 3,13, 17) Roope Joukainen 3,07.

P11 Kuula: 1) Miska Dufva 7,59, 2) Leevi Dufva 7,30, 3) Samuel Girsen 7,15, 4) Timo Uimonen 6,90, 5) Roope Hänninen 6,75, 6) Julius Virta 6,56, 7) Jesse Takala 6,22, 8) Viljami Lammi 6,04, 9) Olli Kettunen 5,90, 10) Veeti Pylkkö 5,81, 11) Jesse Kasari 5,62, 12) Vilho Immonen 5,38, 13) Antti Andrejev 5,12, 14) Oskari Siekkinen 5,04.

T13 100m: 1) Reea Toikka 14,45, 2) Liinu Urpalainen 14,92, 3) Enna Kauppila 15,03, 4) Satu Kuokka 15,04, 5) Emmi Oleander 15,05, 6) Vilma Tuutti 15,10, 7) Anzhelika Mamaliga 15,12, 8) Josefiina Vapalahti 15,20, 8) Eerika Mattila 15,20, 10) Viivi Ihalainen 15,27, 11) Pihla Kriktilä 15,29, 12) Lyyti Haapanen 15,60, 13) Veera Niemi 15,61, 14) Sara Koski 15,80, 15) Ada Jarvanne 15,92, 16) Netta Kormu 16,20.

T13 1000m: 1) Jenna Pellinen 3.46,80, 2) Tytti Seppälä 3.47,60, 3) Viivi Ihalainen 4.03,90, 4) Riia Lappalainen 4.04,50, 5) Henni Hakulinen 4.11,40, 6) Veera Niemi 4.14,50, 7) Iines Suurnäkki 4.20,30, 8) Minttu Reinikkala 4.36,40.

T13 Korkeus: 1) Liinu Urpalainen 130, 2) Pihla Suntio 120, 3) Neea Lanki 120, 3) Moona Pikkarainen 120, 5) Satu Kuokka 115, 6) Hilda Posti-Ahokas 115, 7) Emma Storey 110, 7) Venla Ahlqvist 110.

T13 Keihäs: 1) Jenna Pellinen 26,92, 2) Heidi Lehtinen 25,04, 3) Mira Heikkilä 23,49, 4) Pihla Suntio 21,47, 5) Neea Lanki 17,40, 6) Tanja Lehtinen 16,77, 7) Elena Kalinskaja 16,52, 8) Nella Sarnikorpi 16,45, 9) Noora Holopainen 13,74, 10) Riia Lappalainen 13,51, 11) Laura Lankanen 11,08.

P13 100m: 1) Eelis Sorvo 12,68, 2) Janne Jäkärä 13,93, 3) Hugo Kallio 14,26, 4) Sauli Pyysalo 14,28, 5) Sami Hietanen 14,58, 6) Ilari Laakso 14,60, 7) Henri Nihtilä 14,68, 8) Jere Hakala 14,89, 9) Jesse Salo 15,11, 9) Onni Kirkkopelto 15,11, 11) Taavi Peltola 16,05, 12) Kimi Jääskeläinen 16,32, 13) Eetu Takanen 17,00, 14) Veeti Harju 17,18 .

P13 1000m: 1) Veikka Porkka 3.27,50, 2) Julius Hovi 3.29,40, 3) Joona Hirvilahti 3.30,10, 4) Ilari Laakso 3.40,20, 5) Sami Hietanen 3.40,60, 6) Luukas Kervinen 3.46,70, 7) Lauri Sakki 3.48,60, 8) Eetu Takanen 3.51,70, 9) Niilo Heiskanen 3.55,50, 10) Aapo Rovanperä 4.27,20.

P13 Pituus: 1) Aatu Keisa 4,30, 2) Hugo Kallio 4,22, 3) Luukas Kervinen 3,80, 4) Veikka Porkka 3,76, 5) Jermu Harju 3,74, 6) Onni Kirkkopelto 3,40, 7) Jere Koskela 3,34, 8) Voitto Syrjänen 3,26, 9) Jesse Salo 3,22, 10) Anton Tulkki 2,99, 11) Eetu Kiiski 2,98, 12) Elis Klemm 2,90, 13) Veeti Harju 2,87.

P13 Kuula: 1) Janne Jäkärä 9,60, 2) Konsta Kolmela 7,83, 3) Jesper Jaarinen 7,70, 4) Niklas Pasi 7,60, 5) Argo Miil 7,53, 6) Topi Sarin 7,48, 7) Lauri Sakki 7,47, 8) Roni Peltola 7,31, 9) Väinö Kuukka 7,29, 10) Eetu Kiiski 6,87, 11) Marko Minkkinen 6,83, 12) Jasu Karppinen 6,62, 13) Daniel Muurman 6,37, 14) Tuomas Honkamo 6,25, 15) Eino Haimi 6,17, 16) Luukas Ristola 5,69.

T15 100m: 1) Nea Nakari 13,30, 2) Erica Niemi 14,05, 3) Mona Sarnikorpi 14,87, 4) Essi Salo 16,42.

T15 800m: 1) Suvi Satama 2.38,50, 2) Oona Kelkka 2.40,50, 3) Julia Laitinen 3.12,60, 4) Kiia Jokela 3.36,00.

T15 Pituus: 1) Maria Suntio 4,81, 2) Ellan Arpiainen 4,68, 3) Erika Niemi 3,84, 4) Jutta Pousi 3,29.

T15 Kuula: 1) Maisa Jarvanne 9,36, 2) Ellan Arpiainen 8,46, 3) Iiris Pykälämäki 8,41, 4) Venla Kylmälä 7,54.

P15 100m: 1) Juho Suni 12,20, 2) Eelis Silvo 13,20, 3) Onni Ceder 13,27.

P15 800m: 1) Aatu Niskanen 2.26,30, 2) Erik Nevolainen 2.34,00, 3) Valtteri Mattila 3.29,50.

P15 Korkeus: 1) Juho Suni 150, 2) Matias Kuitunen 140, 3) Joakim Anttila 135, 4) Juho Hoikkala 135, 5) Johannes Kauppinen 130, 6) Aleksi Orola 125.

P15 Keihäs: 1) Luka Mattila 34,22, 2) Iiro Koivu 29,71, 3) Leevi Ihalainen 26,91, 4) Onni Kivelä 26,28.

Virolahti

T 8 v, 60 m: 1) Maija Olli, Klamila, 11.37, 2) Paula Varjakoski, Klamila, 11.57, 3) Veera Yläkäs, Virojoki, 11.94, 4) Neea Niemistö, Virojoki, 12.06, 5) Sara-Grace Bos, Virojoki, 12.37, 5) Sohvi Urpalainen, Virojoki, 12.37, 7) Elsi Rikkola, Virojoki, 12,71, 8) Lilia Klimenko, Klamila, 12.91, 9) Peppi Markkanen, Klamila, 12.94, 9) Siiri Olli, Klamila, 12.94,11) Aino Kettunen, Virojoki, 12.96, 12) Nella Asikainen, Virojoki, 13.47, 13) Moona Tohmo, Virojoki, 13.59,14) Nelli Ruoppa, Virojoki, 13.63, 15) Siiri Mattila, Virojoki, 13.83, 16) Anni Salminen, Klamila, 14.24,17) Suvi-Vilja Rainio, Virojoki, 14.42, 18) Aurora Tonarini, Virojoki, 15.78.

T 8 v, 600 m: 1) Maija Olli, Klamila, 2.37, 2) Enni Saatsi, Virojoki, 2.43, 3) Peppi Markkanen, Klamila, 2.46, 4) Aino Kettunen, Virojoki, 2.53, 5) Lilia Klimenko, Klamila, 2.59, 6) Lotta Lindholm, Virojoki, 3.30, 7) Sohvi Urpalainen, Virojoki, 3.37, 8) Suvi-Vilja Rainio, Virojoki, 3.46, 9) Nelli Ruoppa, Virojoki, 3.47, 10) Sara-Grace Bos, Virojoki, 3.56, 11) Aurora Tonarini, Virojoki, 4.34.

T 8 v, pallonheitto: 1) Maija Olli, Klamila, 16,50, 2) Marija Kapustina, Virojoki, 14,13, 3) Veera Yläkäs, Virojoki, 13,45, 4) Veera Peltola, Virojoki, 11,65, 5) Peppi Markkanen, Klamila, 10,60, 6) Sohvi Urpalainen, Virojoki, 10,50, 7) Enni Saatsi, Virojoki, 10,10, 8) Lilia Klimenko, Klamila, 9,50, 9) Siiri Olli, Klamila, 9,45, 10) Neea Niemistö, Virojoki, 9,10, 11) Lotta Lindholm, Virojoki, 8,35, 12) Nella Asikainen, Virojoki, 6,95, 13) Vieno Yrjönen, Virojoki, 6,73, 14) Aino Kettunen, Virojoki, 6,35, 15) Anni Salminen, Klamila, 6,16, 16) Moona Tohmo, Virojoki, 5,15.

P 8 v, 60 m: 1) Veikko Aho, Virojoki, 11.09, 2) Niilo Aho, Virojoki, 11.52, 3) Raimo Metsälä, Klamila, 11.56, 4) Valtti Takala, Klamila, 11.75, 5) Topias Kauppila, Virojoki, 12.02, 6) Alex Ballester, Klamila, 12.14, 7) Elias Uski, Klamila, 12.21, 8) Elias Seppälä, Virojoki, 12.25, 9) Justus Kääriä, Klamila, 12.38, 10) Luukas Husu, Virojoki, 12.85, 11) Eino Sandelin, Klamila, 13.18, 12) Onni Blixt, Virojoki, 13.20, 13) Teemu Juuso, Virojoki, 13.46, 14) Leo Ristola, Virojoki, 14.07, 15) Eerik Mattila, Virojoki, 14.75.

P 8 v, 600 m: 1) Veikko Áho, Virojoki, 2.33, 2) Elmeri Harju, Virojoki, 2.34, 3) Artem Bardin, Virojoki, 2.35, 4) Alex Ballester, Klamila, 2.38, 5) Sulo Koso, Klamila, 2.39, 6) Justus Kääriä, Klamila, 2.51, 7) Topias Kauppila, Virojoki, 2.52, 8) Elias Seppälä, Virpojoki, 2.58, 9) Valtteri Iivari, Virojoki, 3.02, 10) Elias Uski, Klamila, 3.03, 11) Raimo Metsälä, Klamila, 3.04, 12) Teemu Juuso, Virojoki, 3.05, 13) Leo Ristola, Virojoki, 3.06, 14) Niiloa Aho, Virojoki, 4.18, 15) Eerik Mattila, Virojoki, 7.37.

P 8 v, pallonheitto: 1) Elias Uski, Klamila, 23,20, 2) Niilo Aho, Virojoki, 22,60, 3) Justus Kääriä, Klamila, 20,60, 4) Leo Ristola, Virojoki, 20,55, 5) Eino Sandelin, Klamila, 19,30, 6) Sulo Koso, Klamila, 19,20, 7) Valtteri Iivari, Virojoki, 18,85, 8) Veikko Aho, Virojoki, 18,60, 9) Topias Kauppila, Virojoki, 17,60, 10) Topi Jähi, Virojoki, 16,22, 11) Valtti Takala, Klamila, 14,45, 12) Elias Seppälä, Virojoki, 13,95, 13) Roope Tilli, Virojoki, 12,00, 13) Luukas Husu, Virojoki, 12,00, 15) Onni Lintunen, Virojoki, 11,20, 16) Onni Blixt, Virojoki, 11,00, 17) Teemu Juuso, Virojoki, 10,17, 18) Raimo Metsälä, Klamila, 10,00.

T 10 v, 60 m: 1) Pauliina Lehtinen, Virojoki, 10.06, 2) Lumi Mässeli, Virojoki, 10.95, 3) Lyydia Husu, Virojoki, 11.06, 4) Saana Tohmo, Virojoki, 11.37, 5) Noora Kauppila, Virojoki, 11.38, 6) Elli Hannolainen, Virojoki, 11.41, 7) Fanni Urpalainen, Virojoki, 11.66, 8) Michelle Valkokivi, Virojoki, 12.07, 9) Saimi Pakkanen, Virojoki, 12.65, 10) Aino Palonen, Virojoki, 14.12, 11) Jenna Koivisto, Virojoki, 14.22.

T 10 v, 600 m: 1) Sonja Lahti, Virojoki, 2.15, 2) Minea Haaja, Virojoki, 2.37, 3) Saana Tohmo, Virojoki, 2.38, 4) Miina Paldanius, Virojoki, 2.52, 5) Elli Hannolainen, Virojoki, 2.59, 6) Meri-Helmi Rainio, Virojoki, 3.06.

T 10 v, turbokeihäs: 1) Sonja Lahti, Virojoki, 16,25, 2) Minea Haaja, Virojoki, 8,65, 3) Noora Kauppila, Virojoki, 7,35, 4) Sofia Seppälä, Virojoki, 6,90, 5) Miina Paldanius, Virojoki, 6,45, 6) Saimi Pakkanen, Virojoki, 6,15, 7) Jenna Koivisto, Virojoki, 6,00, 8) Fanni Urpalainen, Virojoki, 5,70, 9) Emeliina Henelius, Virojoki, 4,50.

T 10 v, pituushyppy: 1) Sonja Lahti, Virojoki, 361, 2) Pauliina Lehtinen, Virojoki, 335, 3) Minea Haaja, Virojoki, 303, 4) Lyydia Husu, Virojoki, 293, 5) Saana Tohmo, Virojoki, 292, 6) Jenna Jääskeläinen, Virojoki, 280, 7) Lumi Mässeli, Virojoki, 270, 8) Miina Paldanius, Virojoki, 233, 9) Jenna Koivisto, Virojoki, 193.

P 10 v, 60 m: 1) Samu Piispa, Klamila, 9.93, 2) Eero Tulkki, Virojoki, 10.15, 3) Tomas Kiri, Klamila, 10.69, 4) Santeri Vanhanen, Klamila, 11.50, 5) Aapeli Kattelus, Klamila, 11.54, 6) Jasper Heikkola, Klamila, 11.67, 7) Janne Kyötikki, Klamila, 12.14, 8) Väinö Niemelä, Klamila, 12.61, 9) Mika Reinikkala, Virojoki, 12.92

P 10 v, 600 m: 1) Samu Piispa, Klamila, 2.11, 2) Oiva Ala-Turkia, Klamila, 2.17, 3) Luka Ruoppa, Virojoki, 2.18, 4) Eero Tulkki, Virojoki, 2.25, 5) Tomas Kiri, Klamila, 2.27, 6) Nikita Klimenko, Klamila, 2.31, 7) Aapeli Kattelus, Klamila, 2.38, 8) Aleksi Kytölä, Klamila, 2.40.

P 10 v, turbokeihäs: 1) Tomas Kiri, Klamila, 16,60, 2) Jasper Heikkola, Klamila, 15,90, 3) Janne Kyötikki, Klamila, 11,25, 4) Leo Sandelin, Klamila, 11,12, 5) Jose Melto, Klamila, 11,10, 6) Leevi Pitkänen, Virojoki, 4,00.

P 10 v, pituushyppy: 1) Samu Piispa, Klamila, 363, 2) Aleksi Kytölä, Klamila, 356, 3) Väinö Niemelä, Klamila, 341.

T 12 v, 100 m: 1) Sara Tilli, Virojoki, 14.34, 2) Wilma Ristola, Virojoki, 15.18, 3) Anni Pärtty, Virojoki, 15.89, 4) Viivi Laitila, Virojoki, 17.49, 5) Venla Mäkelä, Virojoki, 18.00, 6) Kalla Ruoppa, Virojoki, 19.64.

T 12 v, 600 m: 1) Anni Pärtty, Virojoki, 2.03, 2) Sara Tilli, Virojoki, 2.15, 3) Wilma Ristola, Virojoki, 2.21, 4) Venla Mäkelä, Virojoki, 2.22, 5) Mariia Shuliar, Virojoki, 2.30, 6) Aino Pohjola, Virojoki, 2.31, 7) Viivi Laitila, Virojoki, 2.50, 8) Diana Hannolainen, Virojoki, 2.51, 9) Kalla Ruoppa, Virojoki, 3.19.

T 12 v, kuulantyöntö: 1) Alina Kattelus, Klamila, 4,90, 2) Aino Pohjola, Virojoki, 4,37, 3) Saana Kotola, Virojoki, 3,23, 4) Olivia Rokka, Virojoki, 1,81.

T 12 v, pituushyppy: 1) Sara Tilli, Virojoki, 433, 2) Anni Pärtty, Virojoki, 394, 3) Wilma Ristola, Virojoki, 368, 4) Viivi Laitila, Virojoki, 331, 5) Venla Mäkelä, Virojoki, 310, 6) Kalla Ruoppa, Virojoki, 265, 7) Diana Hannolainen, Virojoki, 242, 8) Olivia Rokka, Virojoki, 173.

P 12 v, 100 m: 1) Leevi Mitikka, Klamila, 14.56, 2) Panu Piispa, Klamila, 14.59, 3) Teemu Lindholm, Virojoki, 15.06, 4) Juuso Mitikka, Klamila, 15.07, 4) Riku Tuutti, Klamila, 15.07, 6) Joni Jaakkola, Klamila, 15.65, 7) Sulo Saarilaakso, Virojoki, 15.75, 8) Olli-Pekka Tirkkonen, Virojoki, 16.59, 9) Tuomas Urpalainen, Virojoki, 16.92, 10) Eetu Piispa, Klamila, 17.02, 11) Elias Kyötikki, Klamila, 17.38, 12) Henri Koskela, Virojoki, 18.26, 13) Leevi Koivisto, Virojoki, 19.78.

P 12 v, 600 m: 1) Juuso Mitikka, Klamila, 2.03, 2) Panu Piispa, Klamila, 2.05, 3) Sulo Saarilaakso, Virojoki, 2.06, 4) Teemu Lindholm, Virojoki, 2.17, 5) Tuomas Urpalainen, Virojoki, 2.23, 6) Vili Palonen, Virojoki, 2.25, 7) Olavi Yrjönen, Klamila, 2.27, 8) Olli-Pekka Tirkkonen, Virojoki, 2.32, 9) Niko Pirskanen, Virojoki, 2.38, 10) Juho Kyötikki, Klamila, 2.54.

P 12 v, kuulantyöntö: 1) Olli-Pekka Tirkkonen, Virojoki, 7,56, 2) Leevi Mitikka, Klamila, 7,05, 3) Niko Pirskanen, Virojoki, 6,92, 4) Henri Koskela, Virojoki, 6,83, 5) Juho Kyötikki, Klamila, 6,52, 6) Juho Ikonen, Virojoki, 5,80, 7) Leevi Koivisto, Virojoki, 5,45, 8) Eetu Piispa, Klamila, 5,30, 9) Roni Värri, Virojoki, 5,26, 10) Leo Seppälä, Virojoki, 5,22, 11) Ville Pohjola, Virojoki, 5,13, 12) Vili Palonen, Virojoki, 5,05, 13) Olavi Yrjönen, Klamila, 4,94, 14) Jere Tulkki, Virojoki, 4,84, 14) Eeka Värri, Virojoki, 4,84, 16) Sasu Pakkanen, Virojoki, 4,82, 17) Timi Jähi, Virojoki, 4,80, 18) Joni Kiiski, Virojoki, 4,34.

P 12 v, pituushyppy: 1) Panu Piispa, Klamila, 422, 2) Riku Tuutti, Klamila, 415, 3) Juuso Mitikka, Klamila, 408, 4) Leevi Mitikka, Klamila, 388, 5) Teemu Lindholm, Virojoki, 382, 6) Sulo Saarilaakso, Virojoki, 378, 7) Niko Pirskanen, Virojoki, 362, 8) Vili Palonen, Virojoki, 358, 9) Joni Jaakkola, Klamila, 353, 10) Eetu Piispa, Klamila, 341, 11) Tuomas Urpalainen, Virojoki, 333, 12) Henri Koskela, Virojoki, 328, 13) Leo Seppälä, Virojoki, 318, 14) Juho Kyötikki, Klamila, 294, 15) Olavi Yrjönen, Klamila, 289, 16) Roni Värri, Virojoki, 288, 17) Timi Jähi, Virojoki, 237, 18) Juha Reinikkala, Virojoki, 228, 19) Sasu Pakkanen, Virojoki, 210.