Haminan talousalueen uutislehti

Miesten Ykköspesiksen otteluohjelma 2020

Miesten Ykköspesiksen otteluohjelma 2020

Pvm Kotijoukkue – Vierasjoukkue Klo
Ke 24.6. Oulun Lippo – Kannuksen Ura 18.00
Pe 26.6. Puijon Pesis, Kuopio – Alavuden Peli-Veikot 18.00
La 27.6. Alajärven Ankkurit – Haminan Palloilijat 16.00
Su 28.6. Loimaan Palloilijat – Puijon Pesis, Kuopio 15.00
Su 28.6. Kannuksen Ura – Haminan Palloilijat 15.00
Su 28.6. Simon Kiri – Oulun Lippo 16.00
Su 28.6. Alavuden Peli-Veikot – Sotkamon Jymy 16.00
Ke 1.7. Sotkamon Jymy – Kannuksen Ura 18.00
Pe 3.7. Oulun Lippo – Alavuden Peli-Veikot 18.00
Pe 3.7. Puijon Pesis, Kuopio – Alajärven Ankkurit 18.00
La 4.7. Kannuksen Ura – Loimaan Palloilijat 15.00
La 4.7. Simon Kiri – Alavuden Peli-Veikot 16.00
Su 5.7. Sotkamon Jymy – Puijon Pesis, Kuopio 13.00
Su 5.7. Alajärven Ankkurit – Loimaan Palloilijat 15.00
Ke 8.7. Alavuden Peli-Veikot – Haminan Palloilijat 18.00
Ke 8.7. Loimaan Palloilijat – Alajärven Ankkurit 18.00
La 11.7. Alajärven Ankkurit – Oulun Lippo 15.00
La 11.7. Kannuksen Ura – Sotkamon Jymy 15.00
La 11.7. Haminan Palloilijat – Simon Kiri 16.00
Su 12.7. Loimaan Palloilijat – Simon Kiri 15.00
Su 12.7. Alavuden Peli-Veikot – Oulun Lippo 16.00
Ke 15.7. Alajärven Ankkurit – Kannuksen Ura 18.00
Ke 15.7. Sotkamon Jymy – Oulun Lippoa 18.00
Ke 15.7. Puijon Pesis, Kuopio – Simon Kiri 18.00
Pe 17.7. Puijon Pesis, Kuopio – Loimaan Palloilijat 18.00
La 18.7. Sotkamon Jymy – Loimaan Palloilijat 13.00
La 18.7. Oulun Lippo – Haminan Palloilijat 16.00
La 18.7. Simon Kiri – Kannuksen Ura 17.00
Su 19.7. Simon Kiri – Haminan Palloilijat 16.00
Su 19.7. Alavuden Peli-Veikot – Puijon Pesis, Kuopio 16.00
Ke 22.7. Sotkamon Jymy – Alajärven Ankkurit 18.00
Ke 22.7. Kannuksen Ura – Alavuden Peli-Veikot 18.00
Ke 22.7. Puijon Pesis, Kuopio – Oulun Lippo 18.00
Pe 24.7. Haminan Palloilijat – Loimaan Palloilijat 18.00
La 25.7. Kannuksen Ura – Oulun Lippo 15.00
La 25.7. Alajärven Ankkurit – Simon Kiri 15.00
Su 26.7. Alavuden Peli-Veikot – Simon Kiri 14.00
Su 26.7. Loimaan Palloilijat – Haminan Palloilijat 15.00
Ke 29.7. Kannuksen Ura – Alajärven Ankkurit 18.00
Ke 29.7. Simon Kiri – Sotkamon Jymy 18.00
La 1.8. Loimaan Palloilijat – Oulun Lippo 16.00
Su 2.8. Alajärven Ankkurit – Puijon Pesis, Kuopio 15.00
Su 2.8. Haminan Palloilijat – Oulun Lippoo 17.00
Ti 4.8. Puijon Pesis, Kuopio – Sotkamon Jymy 18.00
Ke 5.8. Alavuden Peli-Veikot – Loimaan Palloilijat 18.00
To 6.8. Oulun Lippo – Simon Kiri 18.00
Pe 7.8. Haminan Palloilijat – Kannuksen Ura 18.00
La 8.8. Oulun Lippo – Puijon Pesis, Kuopio 16.00
La 8.8. Loimaan Palloilijat – Kannuksen Ura 16.00
Su 9.8. Alajärven Ankkurit – Sotkamon Jymy 15.00
Su 9.8. Simon Kiri – Puijon Pesis, Kuopio 16.00
Su 9.8. Haminan Palloilijat – Alavuden Peli-Veikot 17.00
Ke 12.8. Kannuksen Ura – Simon Kiri 17.30
Ke 12.8. Loimaan Palloilijat – Alavuden Peli-Veikot 17.30
Ke 12.8. Haminan Palloilijat – Alajärven Ankkurit 17.30
To 13.8. Oulun Lippo – Sotkamon Jymy 17.30
Pe 14.8. Puijon Pesis, Kuopio – Haminan Palloilijat 17.30
La 15.8. Sotkamon Jymy – Haminan Palloilijat 13.00
La 15.8. Alavuden Peli-Veikot – Alajärven Ankkurit 14.00
La 15.8. Oulun Lippo – Loimaan Palloilijat 16.00
Su 16.8. Sotkamon Jymy – Alavuden Peli-Veikot 13.00
Su 16.8. Kannuksen Ura – Puijon Pesis, Kuopio 15.00
Su 16.8. Simon Kiri – Loimaan Palloilijat 16.00
Ke 19.8. Sotkamon Jymy – Simon Kiri 17.30
Ke 19.8. Alajärven Ankkurit – Alavuden Peli-Veikot 17.30
Ke 19.8. Puijon Pesis, Kuopio – Kannuksen Ura 17.30
Pe 21.8. Oulun Lippo – Alajärven Ankkurit 17.30
Pe 21.8. Haminan Palloilijat – Puijon Pesis, Kuopio 17.30
La 22.8. Loimaan Palloilijat – Sotkamon Jymy 16.00
La 22.8. Simon Kiri – Alajärven Ankkurit 17.00
Su 23.8. Alavuden Peli-Veikot – Kannuksen Ura 16.00
Su 23.8. Haminan Palloilijat – Sotkamon Jymy 17.00

Lue lisää aiheesta:

Previous slide
Next slide

Jaa artikkeli somessa

Lähetä tai printtaa artikkeli