Haminan talousalueen uutislehti

Naisten Ykköspesiksen otteluohjelma 2020

Anniina Marttilan vahvuudet ovat ulkopelissä 2-vahtina mutta sisäpelikin käy.

Naisten Ykköspesiksen otteluohjelma 2020

Pvm Kotijoukkue – Vierasjoukkue Klo
Ke 24.6. Janakkalan Jana – Pöytyän Urheilijat 18.00
To 25.6. Pesäkarhut, Pori – Mailajuniorit, Kankaanpää 18.00
La 27.6. Pöytyän Urheilijat – Roihu, Helsinki 16.00
La 27.6. Haminan Palloilijat – Hämeenkyrön Räpsä 16.00
Su 28.6. Espoon Pesis – Janakkalan Jana 15.00
Su 28.6. Haminan Palloilijat – Mailajuniorit, Kankaanpää 16.00
Ke 1.7. Mailajuniorit, Kankaanpää – Hämeenkyrön Räpsä 18.00
Ke 1.7. Janakkalan Jana – Haminan Palloilijat 18.00
La 4.7. Hämeenkyrön Räpsä – Espoon Pesis 15.00
La 4.7. Pöytyän Urheilijat – Mailajuniorit, Kankaanpää 15.00
Su 5.7. Pesäkarhut, Pori – Espoon Pesis 16.00
Su 5.7. Roihu, Helsinki – Janakkalan Jana 16.00
Su 5.7. Mailajuniorit, Kankaanpää – Haminan Palloilijat 16.00
Ke 8.7. Haminan Palloilijat – Janakkalan Jana 18.00
Ke 8.7. Hämeenkyrön Räpsä – Mailajuniorit, Kankaanpää 18.00
Pe 10.7. Hämeenkyrön Räpsä – Roihu, Helsinki 18.00
La 11.7. Mailajuniorit, Kankaanpää – Espoon Pesis 16.00
La 11.7. Pöytyän Urheilijat – Haminan Palloilijat 16.00
Su 12.7. Roihu, Helsinki – Pesäkarhut, Pori 16.00
Ke 15.7. Pöytyän Urheilijat – Hämeenkyrön Räpsä 18.00
Ke 15.7. Espoon Pesis – Haminan Palloilijat 18.00
Ke 15.7. Janakkalan Jana – Pesäkarhut, Pori 18.00
La 18.7. Pöytyän Urheilijat – Espoon Pesis 16.00
Su 19.7. Espoon Pesis – Hämeenkyrön Räpsä 15.00
Su 19.7. Roihu, Helsinki – Mailajuniorit, Kankaanpää 16.00
Su 19.7. Haminan Palloilijat – Pesäkarhut, Pori 17.00
Ke 22.7. Pesäkarhut, Pori – Janakkalan Jana 18.00
Ke 22.7. Roihu, Helsinki – Espoon Pesis 18.00
Ke 22.7. Hämeenkyrön Räpsä – Pöytyän Urheilijat 18.00
La 25.7. Pesäkarhut, Pori – Roihu, Helsinki 16.00
La 25.7. Hämeenkyrön Räpsä – Janakkalan Jana 15.00
Su 26.7. Mailajuniorit, Kankaanpää – Roihu, Helsinki 13.00
Su 26.7. Espoon Pesis – Pöytyän Urheilijat 15.00
Su 26.7. Janakkalan Jana – Hämeenkyrön Räpsä 14.00
Ke 29.7. Haminan Palloilijat – Espoon Pesis 18.00
Ke 29.7. Roihu, Helsinki – Pöytyän Urheilijat 18.00
Ke 29.7. Mailajuniorit, Kankaanpää – Pesäkarhut, Pori 18.00
La 1.8. Espoon Pesis – Mailajuniorit, Kankaanpää 15.00
Su 2.8. Roihu, Helsinki – Haminan Palloilijat 16.00
Su 2.8. Pöytyän Urheilijat – Pesäkarhut, Pori 17.00
Ke 5.8. Janakkalan Jana – Roihu, Helsinki 18.00
To 6.8. Pesäkarhut, Pori – Pöytyän Urheilijat 18.00
La 8.8. Janakkalan Jana – Espoon Pesis 16.00
La 8.8. Pesäkarhut, Pori – Haminan Palloilijat 16.00
Su 9.8. Hämeenkyrön Räpsä – Haminan Palloilijat 15.00
Su 9.8. Mailajuniorit, Kankaanpää – Janakkalan Jana 16.00
Ke 12.8. Mailajuniorit, Kankaanpää – Pöytyän Urheilijat 17.30
Ke 12.8. Pesäkarhut, Pori – Hämeenkyrön Räpsä 17.30
To 13.8. Haminan Palloilijat – Roihu, Helsinki 17.30
La 15.8. Roihu, Helsinki – Hämeenkyrön Räpsä 16.00
Su 16.8. Espoon Pesis – Pesäkarhut, Pori 15.00
Su 16.8. Pöytyän Urheilijat – Janakkalan Jana 17.00
Ke 19.8. Espoon Pesis – Roihu, Helsinki 17.30
Ke 19.8. Janakkalan Jana – Mailajuniorit, Kankaanpää 17.30
Ke 19.8. Hämeenkyrön Räpsä – Pesäkarhut, Pori 17.30
Ke 19.8. Haminan Palloilijat – Pöytyän Urheilijat 17.30

Lue lisää aiheesta:

Previous slide
Next slide

Jaa artikkeli somessa

Lähetä tai printtaa artikkeli