Haminan talousalueen uutislehti

91. Marianpäivähiihdot Miehikkälässä

N06 0,6 km: 1) Silja Yläkäs Vehkalahden Veikot 9:38.3.

M06 0,6 km: 1) Johannes Torstensson Österby Sportklubb 4:58.5, 2) Adrian Ballester Virolahden Sampo 5:44.4, 3) Mio Korpela Miehikkälän Vilkas 6:18.8, 4) Jooa Jaakkola Vehkalahden Veikot 7:02.7.

N08 1,0 km: 1) Anniina Vesterinen Lappeen Riento 4:57.8, 2) Emilia Riepponen Miehikkälän Vilkas 5:23.9, 3) Hilda Torstensson Österby Sportklubb 5:29.3, 4) Lisa-Marie Hämäläinen Kymin Koskenpojat 5:31.2, 5) Senni Mässeli Kymin Koskenpojat 5:31.8, 6) Stella Laherto Iisalmen Visa 6:04.4, 7) Mette Husu Miehikkälän Vilkas 6:59.2.

M08 1,0 km: 1) Aatos Huovinen Virolahden Sampo 5:37.6, 2) Joona Partinen Lappeen Riento 5:52.8, 3) Jooa Kupla Miehikkälän Vilkas 8:24.4.

N10 2,0 km: 1) Ella Ratia Lovisa Tor-Loviisan Tor 8:47.9, 2) Hilda Lavonen Anjalan Liitto 9:08.0, 3) Nelly Virsu Vehkalahden Veikot 12:23.6, 4) Eevi Mustonen Kymin Koskenpojat 12:45.9.

M10 2,0 km: 1) Eeli Metsola Kymin Koskenpojat 8:43.6, 2) Sulo Raukola Kymin Koskenpojat 9:28.1, 3) Werneri Wallenius Hyvinkään Hiihtoseura 10:10.4, 4) Niilo Huovinen Virolahden Sampo 10:11.7, 5) Joona Mustonen Kymin Koskenpojat 13:39.5.

N12 3,0 km: 1) Venla Metsola Kymin Koskenpojat 12:23.1, 2) Aliisa Tani Kymin Koskenpojat 13:51.9, 3) Titi Takanen Vehkalahden Veikot 14:40.9, 4) Helmi Jokimies Vehkalahden Veikot 14:45.6, 5) Venla Silander Virolahden Sampo 14:49.7.

M12 3,0 km: 1) Veeti Posti-Ahokas Vehkalahden Veikot 11:19.8, 2) Hugo Immonen Vehkalahden Veikot 11:54.2, 3) Oiva Kallio Vehkalahden Veikot 13:13.4, 4) Niilo Mustonen Kymin Koskenpojat 14:22.9, 5) Leon Laherto Iisalmen Visa 14:52.4, 6) Viljami Paasi Kymin Koskenpojat 15:50.3.

N14 3,0 km: 1) Pihla Jokimies Vehkalahden Veikot 15:10.5.

M14 6,0 km: 1) Niko Jaakkola Vehkalahden Veikot 24:26.3, 2) Veikka Pohjalainen Vehkalahden Veikot 28:48.4, 3) Eevert Immonen Vehkalahden Veikot 29:29.5, 4) Alex Ballester Virolahden Sampo 36:39.5.

N16 6,0 km: 1) Oona Jaakkola Vehkalahden Veikot 25:43.4.

N18 6,0 km: 1) Venla Räikkönen Imatran Urheilijat 21:44.7, 2) Eveliina Vesterinen Lappeen Riento 22:38.3, 3) Sara Suhonen Anjalan Liitto 25:21.1, 4) Enni Haakana Imatran Urheilijat 25:47.9.

N20 6,0 km: 1) Elina Sainio Imatran Urheilijat 21:47.5, 2) Aino Hämäläinen Imatran Urheilijat 22:51.2, 3) Kiia Karttunen Imatran Urheilijat 22:59.8.

NYL 6,0 km: 1) Villiina Tarvainen Lappeen Riento 26:08.7, 2) Helmiemilia Malin Miehikkälän Vilkas 29:04.5, 3) Anna Keskisaari Imatran Urheilijat 29:57.6, 4) Elli Lappalainen Lappeen Riento 32:52.9.

M16 8,0 km: 1) Eelis Jauho Lappeen Riento 30:52.2, 2) Viljami Hyvönen Vehkalahden Veikot 30:53.1, 3) Jussipekka Kihlanki Imatran Urheilijat 38:29.1, 4) Vilho Immonen Vehkalahden Veikot 40:23.0.

M18 10,0 km: 1) Eetu Takanen Vehkalahden Veikot 34:50.0.

M20 14,0 km: 1) Eero Sinkko Lappeen Riento 48:37.7.

MYL 14,0 km: 1) Anssi Hakulinen Kiteen Urheilijat 44:26.9, 2) Tomi Mikkonen Imatran Urheilijat 45:45.0, 3) Santtu Nyman Anjalan Liitto 47:06.3, 4) Arttu Nyman Anjalan Liitto 48:45.4, 5) Saku Hakulinen Vehkalahden Veikot 49:07.9, 6) Joona Husu Miehikkälän Vilkas 56:10.0, Eljas Talja Miehikkälän Vilkas .

M40 10,0 km: 1) Simo Mänttäri Sippolan Kunto 34:27.6, 2) Antti Kosonen Imatran Urheilijat 35:42.8.

M50 10,0 km: 1) Pasi Lounasaho Vantaan Hiihtoseura 32:30.7, 2) Jarkko Jauho Joutsenon Kullervo 37:02.0.

M60 6,0 km: 1) Jukka Hakulinen Vehkalahden Veikot 21:09.0, 2) Antero Vesalainen Pertunmaan Ponnistajat 23:05.3, 3) Jouko Räsänen Siilinjärven Hiihtoseura 23:49.3, 4) Klaus Sjöblom Lovisa Tor-Loviisan Tor 24:17.9, 5) Esa Hermunen Kouvolan Hiihtoseura 24:23.8.

Lue lisää aiheesta:

Jaa artikkeli somessa

Lähetä tai printtaa artikkeli